Yardım Konuları

Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü

lazy Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü

WordPress tema yükleme sırasında sıkça karşılaşılan bir durum olan Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor hatası birden çok nedene bağlı olabilir çünkü WordPress tema yüklenmesi aşamalı bir durum olup en ufak bir eksiklikte hata vermeye başlayacaktır.

Aşamaları sorunsuz bir şekilde yapmanız sonucunda herhangi bir hata ile karşılaşmanız neredeyse imkansızdır. Bu yüzden aşamaları eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

WordPress’te en sık karşılaşılan sorun WordPress Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor hatasıdır bu sorun da WordPress’in tema yükleme sorunlarının tamamı gibi aşamalarda sıkıntı ve eksiklik olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunları çözmenin hatta hiç oluşmaması için yapmanı gereken tema yüklemeyi en baştan hatasız bir şekilde yürütmektir.

Tema style.css Stil Dosyası içermiyor Hatası Niçin Olur?

Bu hatayı almanıza neden olacak bazı seçenekleri sıralıyalım;

  1. WordPress’te dosyalarınızın formatına dikkat etmelisiniz. WordPress tema dosyalarınız ZİP formatında olmalıdır çünkü WordPress ZİP dışındaki RAR gibi dosyaların uzantısını algılamaz ve desteklemez. Dosyalarınız ZİP dışındaki bir uzantı ise WordPress hata verir bu yüzden dosyalarınızın ZİP formatında olmasına dikkat ediniz.
  2. Tema yüklerken ve kurulurken hiçbir şekilde eksik bir dosya bırakmamalısınız ya da silmemelisiniz çünkü tema kurulumu sistematik bir şekilde ilerler eksik olan bir madde bile sizin temanızı kuramamanıza ve style.css dosyası içermiyor hatası vermesine neden olabilir.  Bunun için dosyalarda ve dizinlerde eksiklik olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  3. WordPress tema dosyasını indirdikten sonra ZİP aracılığıyla açarken birden fazla tema dosyası bulunuyor olabilir bu dosyalar ZİP klasöründe algılanamamaya sebep olabilir ve dosyanızın açılmasını engeller. Bu yüzden indirdiğiniz ZİP klasöründe fazla bir dosya bulundurmayın yoksa birçok hata ile karşılaşabilirsiniz.
  4. WordPress tema kurma bağlantısını FTP aracılığıyla yaptıysanız FTP sunucusunda tema klasörünün içinde bulunan tema dosyasının adını değiştirdiyseniz temanız çalışmayacaktır ve hata verecektir. Bu yüzden klasör isimlerine dikkat etmeli ve yanlış bir karakter dahi girilmemelidir.

WordPress Tema style.css Stil Dosyası içermiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Tema style.css stil dosyası içermiyor hatasını bazı kullanıcılarımız alıyor ve TemaShop.Net canlı destek sisteminden bize soruluyor biz de bu sorunu yaşayan kullanıcılarımızın yararlanması için bu içeriği hazırladık.

Hata WordPress Tema Yükleme sırasında aşağıdaki uyarılar gibi ortaya çıkıyor;

Paket açılıyor…
Tema yükleniyor…
Paket yüklenemedi. Tema style.css stil dosyası içermiyor.
Tema kurulumu başarısız oldu.

WordPress Tema style.css Stil Dosyasi icermiyor Hatasi Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü

Örnek olarak sitemizin en çok satan blog teması olan Jannah Teması üzerinden verelim. Temayı hesabım menüsünden indirdiniz ve indirdiğiniz dosyayı yüklemeye çalıştığınızda Tema style.css stil dosyası içermiyor hatası alırsınız.

Bu hatadan kurtulmak için aşağıdaki adımları uygulayınız;

  • Öncelikle indirdiğiniz dosyaya sağa tıklayın ve dosyayı ayıklayın. RAR’dan çıkarın.
    Tema style.css Stil Dosyasi icermiyor Hatasi Cozumu Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü
  • İçinde bulunan tema dosyasını yükleyin.
Tema style.css Stil Dosyasi icermiyor Hatasi Cozumu 2. Adim 1 Tema style.css Stil Dosyası İçermiyor Hatası Çözümü

Bu şekilde style.css stil dosyası içermiyor hatasından kurtulacaksınız.